1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

پزشکی و سلامت

اخبار کوتاه از دنیای پزشکی و سلامتی

حملات قلبی

قرص کلسیم خطر ابتلا به حمله قلبی را به شدت افزایش می دهد.

به گزارش گروه پزشکی و سلامتی زوم لینک به نقل از محققین موسسه سلامتی آمریکا و دانشگاه یاله ، مکمل های کلسیم اگرچه برای استحکام استخوان ها بسیار مفید هستند ، اما احتمال بیماری های قلبی را افزلیش می دهند. این محققین استفاده از مواد غذایی حاوی کلسیم را به عنوان جایگزین مناسبی برای مکمل های غذایی کلسیم می دانند.پس از بررسی 24000نفردر میانگین سنی35 تا 64 سال مشخص شد افرادی که معمولا از مکمل های کلسیم استفاده می کنند 86 درصد بیشتر در معرض حملات قلبی هستند.

 

زنان چاقی که قصد بارداری دارند در خطر سقط نوزادشان هستند.

سقط نوزاد

براساس آخرین تحقیقات انجام شده ، زنان چاق در دوران بارداری بیشتر در خطر سقط نوزادشان هستند ، محققان پیشنهاد می کنند زنان چاقی که قصد تولد نوزاد دارند باید ابتدا با رژیم های لاغری ، وزن خود را کاهش دهند سپس اقدام به تولد نوزاد کنند.

نیمی از زنان چاقی که قبل از بارداری وزن خود را با رژیم های لاغری مناسب کم کرده اند از خطر سقط نوزاد موصون مانده اند ، در حالی که براساس تحقیقات در عده ای زنان چاق ، از هر هفت زن چاق که بدون کاهش وزن اقدام به بارداری کرده اند یکی دچار سقط جنین شده است.

این تحقیق در کنگره ی چاقی اروپا در لیون فرانسه بر روی زنان فرانسوی انجام گرفت و بر اساس نتایج بدست آمده تنها راه کاهش خطر سقط جنین در افراد چاق ، داشتن یک رژیم لاغری مناسب 12 هفته ای برای کاهش وزن است.

این تحقیق بر روی 49 زن انجام گرفت که به دلیل تغذیه نا سالم ، نداشتن فعالیت های ورزشی ، اختلالات تغذیه ای دچار چاقی بودند ، این 49 نفر در طول دوره ی تحقیق ، تحت رژیم غذایی مناسب قرار گرفتند که در طول 12 هفته ، کاهش وزن 6.6 کیلو گرمی در آنان مشاهده شد و همچنین این رژیم غذایی مناسب باعث شده بود دور کمر این زنان 9 سانتی متر کاهش پیدا کند.

این کاهش وزن باعث برطرف شدن مشکل مذکور در زنان شده بود ، یعنی خطر سقط جنین در این افراد به شدت کاهش یافت.

پس از انجام تحقیقات رژیم غذایی مناسبی برای جلوگیری از بازگشت چاقی مادران در دوران بارداری به آنان ارائه شد که نتایج این تحقیقات مثبت ارزیابی شده است.

منبع paktribune


فکر کردن به مرگ می تواند به یک زندگی سالم بیانجامد

سلامتی

آگاهی از مرگ و خدا حافظی با زندگی می تواند به سلامت فیزیکی ما کمک کند و باعث می شود ما در هدف گذاری های خود برای زندگی دقت بیشتری را داشته باشیم. به گزارش گروه سلامت زوم لینک بر اساس آخرین تحقیقات انجام گرفته در دانشگاه میسوری ایالات متحده ی امریکا حتی تفکر ناخودآگاه به مرگ ، برای مثال هنگام راه رفتن در قبرستان ، می تواند احساسات مثبت را برانگیزد و انسان را ه کمک به دیگران ترغیب نماید.


خوش بینی به جلوگیری از حملات قلبی کمک می کند.

مشکلات قلبی

به گزارش گروه علم و فناوری زوم لینک به نقل از medicalnewstoday خوش بینی ، احساسات مثبت از حملات قلبی جلوگیری می کند.

به گفته ی محققین دانشگاه هاروارد خوش بینی ، خوشحالی ، احساسات مثبت ، به جلوگیری از حملات قلبی می انجامد. همچنین تحقیقات جدید نشان می دهد ، احساسات مثبت روند پیشرفت بیماری های قلبی و عروقی را کند می کند.


معرفی موسسات حمایت از بیماران خاص و سرطانی

بهنام دهش

 

  • بنی آدم اعضای یکدیگرند       که در آفرینش ز یک گوهرند
  • چو عضوی به درد آورد روزگار        دگر عضوها را نماند قرار
  • تو کز محنت دیگران بی غمی   نشاید که نامت نهند آدمی

در این پست موسسه ای رو برای شما معرفی میکنیم که یکی از قدیمی ترین موسسات حامی بیماران سرطانی است. موسسه ی خیریه کمک به بیماران نیازمند سرطانی بهنام دهش است.

مؤسسه خیریه كمك به بیماران نیازمند مبتلا به سرطان كه با نام «موسسه خیریه بهنام دهش ‏پور» معروف می‌باشد، درحقیقت نام جوان هموطن قهرمانی را بر پیشانی دارد كه در آغاز هفدهمین بهار زندگیش مبتلا به بیماری سرطان شد و سه سال پنجه در پنجه این بیماری افكند و متأسفانه علیرغم معالجات مختلف در داخل و خارج از كشور در ٢١ سالگی عمر كوتاهش به پایان رسید.

جوانی که با وجود بیماری توانست گروهی زیبا رو از خود به سادگار بگذارد ، یادش گرامی و روحش شاد باد.
صفحه 1 از 4

حمایت رسانه ای

جشنواره انتخاب برترین وبلاگ ایرانی

زوم لینک

ویژه ها

تبلیغات در زوم لینک

تعداد افراد آنلاین

 9 مهمان حاضر

حمایت رسانه ای از جشنواره ها

همایش معماری و شهرسازی معاصرجشنواره وب ایران

همکاران زوم لینک

یک بایتفنجونایمیل موقت ایرانیلینک پدوب خبردنبالروب شهرنگهبان

آی تی گذرایران آتاتابستونیتصویر دل

آی تی جوآی آر کامپیوترمرجع آموزش لینوکسit-worldعمار گراففارسیکا