1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

نحوه ی پاک کردن آثار جستجو در گوگل

تاریخچه جستجو(آنچه قبلا در اینترنت جستجو کرده اید) یا Web History مدتهاست که وجود دارد و زمانی که شما وارد از حساب های کاربری خود مثل گوگل پلاس، جیمیل، و ... می شوید، کلیه جستجوهای اینترنتی شما ، ثبت میشود و در بین سرویس های آنلاین گوگل شما به مورد استفاده قرار میگیرد. به این ترتیب غول اینترنتی گوگل می تواند طبق علایق شما موضوعات جذابتری را در اختیارتان بگذارد.

قبلا ، چنین اطلاعاتی تنها برای هر یک از برنامه های تحت وب گوگل به صورت مجزا استفاده می شد ، یعنی اگر کلیپی را در یوتیوب دیده بودید ؛ یا سایت یا اطلاعاتی را از طریق موتور جستجوی گوگل یافته و بازدید کرده بودید، اطلاعات مربوطه بتنهایی در همان سرویس بکار گرفته می شد ، اما قرار است از این پنجشنبه این هفته 11 اسفند، تمام این اطلاعات بین کلیه برنامه های گوگلی شما به اشتراک گذاشته شود. البته جای نگرانی وجود ندارد ؛ چرا که این اطلاعات فعلاً فقط برای شخص شما قابل مشاهده بوده و به طور عمومی با سایر کاربران یکپارچه نمی شود.

اگر قبلا تنظیمات  Web History گوگل را تنظیم نکرده اید ، اکنون بهترین زمان برای این کار است. برای این منظور به یکی از حساب های کاربریتان در گوگل وارد شده و به نشانی https://www.google.com/history مراجعه کنید ، اگر این امکان فعال باشد می توانید فهرستی از جستجوهای اخیر و سایت های مشاهده شده را ملاحظه فرمایید.

برای پاک کردن این جزئیات کافی است بر روی دکمه خاکستری رنگ Remove All Web History که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید و در پنجره بعدی دکمه OK را بفشارید.

ماموریت انجام شد!

پایان عملیات.

اگه از این مقاله خوشتون اومدحتما نظرتون رو در این باره بنویسید.

نظرات  

 
+3 #2 حامد 1390-12-16 15:31
ممنون
نقل قول
 
 
+3 #1 اسماعیل محمدنژاد 1390-12-11 08:45
بسیار عالی بود. با اجازتون با ذکر لینک منبع این مطلب رو توی وبلاگم منتشر میکنم. چنانچه مخالف بودید خبرم کنید تا مطلب رو حذف کنم.
نقل قول
 

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

حمایت رسانه ای

جشنواره انتخاب برترین وبلاگ ایرانی

زوم لینک

ویژه ها

تبلیغات در زوم لینک

تعداد افراد آنلاین

 19 مهمان حاضر

حمایت رسانه ای از جشنواره ها

همایش معماری و شهرسازی معاصرجشنواره وب ایران

همکاران زوم لینک

یک بایتفنجونایمیل موقت ایرانیلینک پدوب خبردنبالروب شهرنگهبان

آی تی گذرایران آتاتابستونیتصویر دل

آی تی جوآی آر کامپیوترمرجع آموزش لینوکسit-worldعمار گراففارسیکا