1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

علم و فناوری

علم و فناوری


جذابترین رویداد های دنیای فناوری در 25 سال گذشته

بمب افکن B-2بمب افکن B-2 ، اولین فناوری شگفت انگیز در طول 25 سال گذشته است. بمب افکن B-2 در سال 1988 ساخته شد این بمب افکن حیرت انگیز از کامپوزیت ساخته شده است. بمب افکن B-2 می تواند محموله ای تا 20 تن را حمل کند.این بمب افکن ضد رادار است و می تواند در 2000مایلی بدون اینکه دشمن بتواند آنرا در رادارش تشخیص دهد پرواز کند. لبه های منحنی شکل این بمب افکن باعث می شود امواج رادیویی پس از برخورد به آن منحرف شوند.


تصاویر شگفت انگیز از دنیای علم و فناوری

تصاویر شگفت انگیزشارژر های جالب موبایل که به کمک آتش باتری موبایل شما را شارژ می کند. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید کاربران نیویورکی به کمک این دستگاه ها باتری موبایلشان را شارژ می نمایند. جالب این جا است کاربران نیویورکی پس از قطع چند ساعته ی برق در شهر نیویورک به این فناوری جالب رو آوردند.


10 تصویر باور نکردنی میکروسکوپی از مسابقه دنیای کوچک نیکون 2012

مورچه هامورچه ها

جهان کوچک نیکون

عکاس Drange Geir از کشور نروژ

زیر ذره بین 2.5x


تصاویر شگفت انگیز علمی اکتبر 2012

ربات سرورربات سرور برای رستوران ها، رباتی را که در تصویر مشاهده می کنید ، یک ربات پیش خدمت در رستورانی در شهر میامی در سال 1983 میلادی می باشد. شاید برای شما خنده دار باشد ، اما در همین دوره ای که زندگی می کنیم ، ربات های بسیار زیادی در اطراف ما وجود دارد ، گوشی های هوشمند ، رایانه ها ، دزدگیر ها ، بازو های مکانیکی در کارگاه های صنعتی ، همه و همه ربات های ساده ای هستند که در اطراف شما کارهای شما را انجام می دهند.


کنجکاوی در مریخ"گزارش تصویری"

مریخ نوردمریخ نوردی را که در عکس روبرو مشاهده می نمایید به کمک دوربین ها و لیزر های موجود در بدنه اش جنس و ترکیب سنگ های موجود در سطح سیاره ی مریخ را بررسی می کند. این مریخ نورد با ایجاد پالس لیزر بسوی سنگ هدف و جرقه ایجاد شده به کمک یک تلسکوپ و اسپکترومتر عناصر شیمیایی موجود در سنگ را بررسی می کند.


جالبترین ربات های بدون سرنشین سال 2012

ربات کشف بمب

گزارشی کوتاه از نمایشگاه ربات های بدون سرنشین "گروه علم و فناوری زوم لینک"

"ربات آجدار برای کشف و خنثی سازی بمب ها"

مهدسان irobot سازنده ی این ربات هستند که بر اساس گفته ی آنها این ربات توسط دارپا گسترش یافته است. این شاسی و سیستم تعلیق جدید آن برای سیستم عامل های رباتیک مانند Packbots iRobot ها و SUGVs (وسایل نقلیه زمینی بدون سرنشین کوچک) ساخته شده است.عاج های موجود در زیر این ریات به آن کمک می کند تا به راحتی از مکان های صعب العبور حرکت کند. انتظار می رود چیزی شبیه به این در آینده که از راه دور کنترل می شوند را در جنگ رباتها در آینده را ببینید.


حمایت رسانه ای

جشنواره انتخاب برترین وبلاگ ایرانی

زوم لینک

ویژه ها

تبلیغات در زوم لینک

تعداد افراد آنلاین

 14 مهمان حاضر

حمایت رسانه ای از جشنواره ها

همایش معماری و شهرسازی معاصرجشنواره وب ایران

همکاران زوم لینک

یک بایتفنجونایمیل موقت ایرانیلینک پدوب خبردنبالروب شهرنگهبان

آی تی گذرایران آتاتابستونیتصویر دل

آی تی جوآی آر کامپیوترمرجع آموزش لینوکسit-worldعمار گراففارسیکا