1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

امنیت

نرم افزار امنیتی : سالم بمانید.

امنیت کامپیوترکامپیوتر های خانگی دروازه ی ورود به دنیای اطلاعات می باشد. این دروازه از قابلیت های فوقالعاده ای برخوردار است ، اما بعضی مواقع خطراتی هم شما را در این فضا تهدید می کند ؛ از جمله به سرقت رفتن اطلاعات ، در دام نرم افزار های مخرب افتادن یکی از این خطرات می باشد. در این میان استفاده از نرم افزار های محافظتی تاحدودی شما و خانواده تان را از این خظر محافظت می کند ؛ و این خطرات را به حد اقل می رساند.

در این میان روش های ورود به فضای خصوصی شما و ایجاد مشکل در کامپیوتر های شخصی تان از چندین روش اتفاق می افتد که در ادامه مقاله این روش ها و نحوه ی مقابله با آن ها به شما آموزش داده خواهد شد.


hash (هش) چیست؟

هش چیست؟

مقدمه

hash (هش) چیست؟

هش (hash) یک کنترل یا کلیدواژه‌ی 128 بیتی است. هش مانند اثر انگشت عمل می‌کند، با این تفاوت که امکان دارد یک کُد یکسان برای دو فایل یا واژه‌ی مختلف وجود داشته باشد که از این قابلیت برای مقایسه استفاده می‌شود؛ به این صورت که برای مقایسه دو فایل به جای مقایسه تمامی محتوای فایلها، کُدِ هش آنها را با هم مقایسه می‌کنیم.

اما کاربرد مهم و برجسته‌ی هش در امنیت اطلاعات است. از روش Hashing (هشینگ) برای پنهانسازی واقعیت متون و فایلها استفاده می شود؛ در این روش کاربر برای اینکه امنیت کلمه عبورش که بر روی شبکه قرار دارد، آن را به صورت هش ( یک کلید واژه‌ی 128 بیتی ) ذخیره می‌کند.

 

معرفی چند سایت برای انجام عمل هشینگ و بالعکس :

تبدیل متن مورد نظر شما به کُد هش و بالعکس : www.md5encrypter.com

یا علی

منبع :  fastsum


حمایت رسانه ای

جشنواره انتخاب برترین وبلاگ ایرانی

زوم لینک

ویژه ها

تبلیغات در زوم لینک

تعداد افراد آنلاین

 21 مهمان حاضر

حمایت رسانه ای از جشنواره ها

همایش معماری و شهرسازی معاصرجشنواره وب ایران

همکاران زوم لینک

یک بایتفنجونایمیل موقت ایرانیلینک پدوب خبردنبالروب شهرنگهبان

آی تی گذرایران آتاتابستونیتصویر دل

آی تی جوآی آر کامپیوترمرجع آموزش لینوکسit-worldعمار گراففارسیکا